Telefonszámok mentése Google Címtárba (Contacts)

Telefonszámok mentése Google Címtárba (Contacts)

HozzászólásSzerző: Tomi » 2012.04.13. 19:00

Minden Androidos telefonon lehetőségünk van a Google címtárba (contacts) importálni az összes telefonszámunkat, így egyben biztonsági mentést is készítünk róla.

Sajnos alapesetbe nem minden telefon támogatja a gyári névjegyzék programon belül a különböző fiókok (Telefon, SIM, Google) közti másolást, így azon nem tudjuk feltölteni alapból. Ez megkerülhető!

Viszont mindegyik telefon tudja az SD kártyára való exportálást .vcf fájlba, melyet a Google contacts felismer minden további nélkül. Ezt el tudjuk érni úgy, hogy belépünk a telefonkönyvbe (névjegyek) majd a menügomb megnyomásával vagy egyből a főmenüben, vagy az egyebek között valahol megtaláljuk az exportálás lehetőségét. Ha megvan a .vcf fájlt, egyszerűen csak menj a Google Contacts oldalára, és ha be vagy jelentkezve, jobb oldalt az importálásra kattintva már fel is lehet vinni a névjegyeinket. Ezután a Google-nál már meglesz, csak le kell szinkronizálni a telefonra is, ami automatikusan meg is történik ha be van kapcsolva rajta a szinkronizálás. Bármilyen változtatást ejtünk weben, vagy telefonon keresztül, a másik helyen is át fog íródni.

Ezek után érdemes kitörölni a telefonon a SIM-ről, és a telefon fiókból a számokat, mivel az sms programok mind duplikálva fogják megjeleníteni a számokat. Persze ha ez nem zavar, a névjegyek-nél szintén a menügomb megnyomása után kell keresni a megjelenítés beállításokat, ahol meg tudjuk adni mely fiókokat mutassa nekünk a program.

Így tehát kapunk egy állandó backup lehetőséget, mellyel mindig az összes telefonszámunkról van másolat, naprakészen. Nem utolsó sorban weben sokkal könnyebb szerkeszteni, karban tartani a telefonszámokat.
Privát üzenetre nem válaszolok, amennyiben az a fórumban is feltehető!
Ha hasznos volt a hozzászólásom, használd a Köszi gombot! :)
Tomi
Adminisztrátor

Kapott köszönet: 387
Készülék: Optimus L9 II
ROM: 4.1.2

Re: Telefonszámok mentése Google Címtárba (Contacts)

HozzászólásSzerző: szoszo » 2013.01.02. 06:54

Szia Tomi! Kérlek szépen segíts nekem. Olvastam az írásodat, amit a telefonszámok Google címtárba történő mentéséről írtál.
A minap babráltam a telefonomat (Samsung Galaxy Ace) és a failok között rámentem a lementett névjegyekre. (.vcf) Felajánlotta a telefon a nevek mentését a gmail fiókomba. Rányomtam! Végig is csinálta az összes számon. Ezek után bele mentem a névjegyekbe és megjelent a "g" betű minden név mellett. Amikor bele megyek egy névbe csatolt névjegyként jelenik meg a google és a telefon is! Mivel akkor még nem olvastam az írásod nem igazán értettem, hogy ez most miért is volt jó nekem, ezért próbáltam kitörölni a googlis csatolt névjegyet a számok mellől. Sajnos egyszerre nem tudtam, csak egyesével. Viszont azt vettem észre,hogy ha a névjegynél kitörlöm a googlis számot üzenet íráskor az a név duplán szerepel a listában. A névjegyek között nincs duplán, csak az üzenet íráskor. Próbáltam már mindent, hogy ez a duplázás megszűnjön, de semmi nem sikerült. Töröltem az összes nevet és a mentett listát újra importáltam az sd kártyáról, de ez sem segített. A leírásodban az szerepelt, hogy ezután kellene Google Contactsba importálni a számokat, de ezt már nem szeretném megcsinálni. Kérlek segíts nekem, hogy mit tegyek, hogy újra a régi legyen a névlistám és az üzenet küldés is a telefonomon. Előre is köszönöm! Üdv.: szoszo
szoszo
Újonc

Kapott köszönet: 0
Készülék: samsung ace
ROM: Gyári

HozzászólásSzerző: Tomi » 2013.01.02. 14:35

Hát, jól össze lett kutyulva :D

A mentett vcf fájlban jól vannak a nevek? mindenből csak 1db van? Akkor törölni kéne mindenhonnan a neveket, telefonról, simről g contactsról, majd csak a vcf fájl be importálni a contactsba webes felületen. Így csak 1x szabad látnod a neveket a telefonon. Ha nem, akkor valahol még rajta vannak a névjegyek a telón :)
Privát üzenetre nem válaszolok, amennyiben az a fórumban is feltehető!
Ha hasznos volt a hozzászólásom, használd a Köszi gombot! :)
Tomi
Adminisztrátor

Kapott köszönet: 387
Készülék: Optimus L9 II
ROM: 4.1.2

HozzászólásSzerző: szornyu » 2013.01.03. 08:50

A legegyszerűbben rendbe szedni a tel.könyvedet, szerintem az MPE progival lehet. Elég sok lehetőség van a szinkronizálásra stb. Próbáld ki.
Attól hogy nyomkodom még nem tom mitől múkodik...
Huawei U8120-8510-8815-8951-G630-G730...
szornyu
A bütykölő

Kapott köszönet: 315
Készülék: Huawei G730
ROM: Stock 4.2.2

HozzászólásSzerző: szoszo » 2013.01.03. 16:51

Sziasztok! Köszi a válaszokat!

A mentett vcf fájl sokkal korábban készült, mint hogy a fent leírt műveletet megcsináltam volna.
Sim-en nem tárolok számokat, csak a telón. A telón 1x szerepelnek a számok. A törlést és az újra importálást megcsináltam. Sajna a "g" -s csatolt névjegyek automatikusan megjelentek a vcf fájl importálása után minden szám mellett. Az sms küldésnél is csak azokat a számokat látni kétszer, amelyek mellől törlöm a "g"-s csatolmányt! A webes felületen nem látszódnak a számokat, egy sem! Hmmmmm! Nagyon nem értek ezekhez a dolgokhoz, de szeretném, ha ismét a régi lenne minden! Nem lehet, hogy a névjegy mentése gmail fiókban valahogy beégette a vcf fájlban lévő számokba is a "g" névjegyet? Nem lehet, hogy mielőtt vissza töltöm a vcf fájlt előtte valamit állítanom kellene a telefonomon? Segítségeteket előre is köszönöm!
szoszo
Újonc

HozzászólásSzerző: szornyu » 2013.01.03. 17:00

Ezért ajánlottam az MPE-t. A vcard fájlt exportálod a PC-s programba, szerkeszted, majd szinkronizálod a telóval. Persze nem baj ha előtte legyalulod a hibás telefonkönyvet a készülékről.
szornyu
A bütykölő

HozzászólásSzerző: szoszo » 2013.01.03. 19:42

Szia, az MPE egy CSODA, egy perc alatt mindent megoldott!!! :) KÖSZI!!!!!!
szoszo
Újonc

HozzászólásSzerző: szornyu » 2013.01.03. 19:44

Ezért ajánlottam. Örülök hogy sikerült.
szornyu
A bütykölő

HozzászólásSzerző: SPILER » 2013.11.01. 09:31

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Van egy Vodafone smart II aminek a telefonkönyve megtízszerezi magát.
Mindenhonnan ki vannak törölve a számok. És egy jól mentett .vcf file van visszaállítva. Addig nincs is baj vele amíg nem kezdi el a szinkronizálást a google fiókkal. Mivel akkor meg 10x a telefonszámokat mind a telefonon mind a gmail fiókban. És a szinkronizálást sem tudom kikapcsolni.
Valakinek valami ötlete hogy mi lehet a probléma?
SPILER
Újonc

Készülék: Xperia SP
ROM: android

HozzászólásSzerző: szornyu » 2013.11.01. 09:35

A telefonkönyv beállításaiban nézd meg, hogy mit jelenítsen meg.

Tapatalk 2-vel küldve az én Ascend G300-ről
szornyu
A bütykölő

HozzászólásSzerző: SPILER » 2013.11.03. 15:12

My contacts van csak megjelenítve. De sajnos így is 10x-ezi a számokat. Nem tudom azt se kikapcsolni, hogy ne szikronizálja a számokat ahogy fellépek netre egyből elkezdni.
SPILER
Újonc

Készülék: Xperia SP
ROM: android

Vissza: Leírások, útmutatók